Kiedy nadchodzi sezon letni, a wraz z nim czas urlopów wypoczynkowych, wielu Polaków staje przed corocznym dylematem – pojechać w góry czy nad morze… Dla tych, którzy lubią spędzać czas wyłącznie aktywnie, wybór był zazwyczaj prosty – obierali oni azymut na polskie góry, nie zdając sobie nawet sprawy, że wyjazd nad morze wcale nie musi się wiązać z dwutygodniowym leżeniem plackiem na plaży i nieustannym korzystaniu z kąpieli słonecznych i wodnym na zmianę.

Turystyka w Kołobrzegu

turystyka morskaTen, kto myśli, że nad morzem można się jedynie opalać, jest po prostu w błędzie, ponieważ nie jest to wcale jedyna „aktywność”, jakiej mogą się oddawać turyści przebywający na plaży – istnieje cała masa atrakcji przewidziana dla gości przyjeżdżających z południa, zwłaszcza dla miłośników morskich połowów. Przykładowo, turystyka morska z Kołobrzegu, skąd wypływa się na pełne morze stanowi niebywałą atrakcję tego regionu – to prawdziwa gratka dla wszystkich wędkarzy, którzy do tej pory spędzali czas nad jeziorem. Tym razem mają oni okazję wypłynięcia w morze prawdziwym kutrem rybackim z pełną załogą i uczestniczyć w obfitych połowach głównie dorsza, czyli chyba najsmaczniejszej ryby dostępnej w Morzu Bałtyckim. Organizowane tutaj rejsy to jednak nie tylko atrakcja dla profesjonalnych wędkarzy, ale również dla każdego zwykłego Kowalskiego, któremu marzy się takie przeżycie.

turystyka morskaWybierając się w rejs, nie trzeba się martwić absolutnie o nic – organizatorzy zapewniają sprzęt oraz pełne wsparcie doświadczonej załogi. To jednak nie koniec atrakcji, ponieważ w trakcie kilkunastogodzinnego rejsu (do wyboru są opcje: 12, 15 lub 18 godzin) organizatorzy zapewniają dostęp do kawy, herbaty oraz wody, a także trzech ciepłych posiłków przygotowywanych przez szefa kuchni. Każdy z uczestników rejsu obejmowany jest ubezpieczeniem, otrzymuje także licencję wędkarską. Dla niektórych, poza samym wędkowaniem, dużą atrakcją – a być może niepowtarzalną okazją – okazuje się zwykle patroszenie ryb pod okiem doświadczonych wilków morskich. Jeśli jednak ktoś nie jest zainteresowany połowami, może udać się po prostu w przejażdżkę kutrem rybackim w celu poobserwowania ich pracy lub odbycia zwyczajnego rejsu, podczas którego turyści wystawiani są na działanie prozdrowotnego jodu, w które obfituje morskie powietrze.

To świetna propozycja dla osób starszych oraz tych, którzy mają problemy ze zdrowiem – nie ma przecież nic lepszego w walce z chorobami, jak naturalne metody leczenia, które nie zatruwają przy okazji „kuracji” naszego organizmu. Jeśli więc jeszcze ktoś się zastanawia: góry czy morze – może w tym roku wybierze się właśnie nad wodę…

Kategorie: Hobby