Aktywne spędzanie czasu nad wodą, staje się w Polsce coraz popularniejsze. Coraz większa liczba Polaków, w trakcie letnich wypadów decyduje się własnie na spływy kajakowe. Co ciekawe pływają nie tylko ludzie młodzi, ale także i seniorzy, a nawet całe rodziny z dziećmi.

Spływy kajakowe i aktywny wypoczynek

Czym ten rodzaj aktywności podbił serca Polaków? Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety spływów kajakowych. Po pierwsze jest to ciekawa forma aktywności fizycznej. Z jednej strony podnosi ona ogólną sprawność ruchową z drugiej kilkunastometrowy spływ kajakowy w dobrze dobranym tempie nie jest zbytnio męczący. Niewątpliwą zaletą jest tu także kontakt z wodą. Dla przykładu wyjątkowe spływy kajakowe na Wkrze to z jednej strony okazja by spędzić wolny czas w pięknej okolicy, z drugiej pozwala nam się to cieszyć także takimi przyjemnościami jak kąpiel czy opalanie się na kajaku na wodzie. Tym co w dużej mierze przesądziło o tym, że tak wiele osób decyduje się na spływy jest także to, że w zasadzie na spływ może iść każdy, Zarówno osoba początkująca jak i doświadczona, dziecko i osoba starsza – należy jednak zawsze pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dobrze też by mimo wszystko zawsze towarzyszył nam ktoś kto już z kajakami miał do czynienia.

Dla wielu osób istotny jest tutaj także fakt, że na kajakach się nie nudzisz. Tras spływów jest bowiem bardzo wiele, dodatkowo te którymi już płynęliśmy w wielu przypadkach się zmieniają, pojawiają się nowe powalone konary, niższy poziom wody uwidacznia kamienie, co utrudnia przepływ i dostarcza nowych atrakcji itd. Tym co w dużej mierze jednak przemawia do wielu osób jest to, że kajaki to tak naprawdę wypoczynek dla każdego pod względem cenowym. Kilkugodzinny wypadki na spływ to koszt około 35 złotych od osoby, a to w zasadzie jest naprawdę nie wiele, dodatkowo w przypadku bardziej zorganizowanych grupo cena może być niższa. W takim wypadku zwykle możemy zorganizować sobie też jakieś ognisko czy też grilla, na miejscu gdzie kończy się spływ. Oczywiście jeśli budżet jaki możemy przeznaczyć na taką zabawę jest większy to można zorganizować nawet kilkudniowe spływy z noclegami w rożnych miejscach, co na pewno jest niezapomnianym doświadczeniem, a także ciekawym sposobem na zwiedzenie okolic z zupełnie innej perspektywy.

Tak naprawdę kajaki to po prostu świetna zabawa, którą cieszyć się może właściwie każdy i to chyba własnie zadecydowało o tym, że fanów tego rodzaju wypoczynku z każdym rokiem przybywa. Dlatego, jeśli jeszcze nigdy nie byliście na spływie to naprawdę nie ma czego się bać i warto spróbować.