Czy ktokolwiek wyobraża sobie przejechanie 340 kilometrów na rowerze? W jeden dzień na pewno nie, ale w dziewięć? To już do zrobienia! Wie o tym wiele biur turystycznych, które do swojej oferty zaczęły wprowadzać wyprawy rowerowe. I okazało się, że taka forma spędzania urlopu cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem.

Wycieczki rowerowe i interesujące miejsca

wycieczki roweroweObecnie coraz więcej osób odchodzi od biernego wypoczynku. Leżenie na plaży codziennie przez tydzień – to mało interesujące. Aktywny wypoczynek pozwala zaś nie tylko się opalić, ale także zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Polecane wycieczki rowerowe w Polsce to trasy, które obejmują naprawdę interesujące miejscowości. Jest więc co zwiedzać. Przykładowa trasa po Pomorzu rozpoczyna się w Świnoujściu, a kończy w Gdańsku. Codziennie uczestnicy pokonują od 20 do około 60 kilometrów. Nie muszą przejmować się bagażem, ponieważ organizator zadba o jego przewóz do każdej kolejnej miejscowości na trasie. Nie muszą też obawiać się o to, czy sobie poradzą. Trasa została bowiem rozplanowana w taki sposób, aby obejmowała tylko tereny płaskie, z niewielkimi jedynie wzniesieniami. Dzięki temu jazda rowerem jest naprawdę przyjemna, a wysiłku właściwie się nie czuje. Oczywiście tempo jazdy jest dostosowywane do każdego uczestnika tak, aby nikt nie został zbytnio w tyle.

wycieczki roweroweCała grupa ma się bowiem przecież trzymać razem – jest to w końcu wycieczka zorganizowana. Jeśli chcemy więc rozwijać prędkości i bić rekordy w pokonywanych kilometrach: lepiej wybrać się na wyprawę samodzielnie. Tutaj musimy mieć na uwadze wszystkich uczestników, także tych, którzy radzą sobie nieco gorzej. Jeżeli nie mamy własnego roweru – organizator proponuje jego wypożyczenie. Takie pojazdy są zawsze w idealnym stanie technicznym. Mimo to podczas wyprawy każdy uczestnik wypożyczający rower może skorzystać z serwisu rowerowego. Nawet spadającego łańcucha nie trzeba samodzielnie zakładać, gdyż zrobią to za nas serwisanci. Jest to więc wycieczka wyjątkowo wygodna dla uczestników. Do nich należy jedynie pedałowanie oraz zwiedzanie. Całą resztą zajmuje się organizator – ma on wybrane noclegi wraz ze śniadaniami, przewozi bagaże. Jeśli więc zależy nam na wycieczce, na której nie będziemy musieli zupełnie niczym się martwić, z pewnością jest to interesująca opcja.

Wiele osób może nam zazdrościć – przejechanie 340 kilometrów na rowerze może brzmieć jak nie lada wyczyn! W doborowym towarzystwie nie będzie to jednak żaden problem. Z pewnością pamiątkowe zdjęcia po latach będą przypominać nam o tym wyjątkowo spędzonym czasie.