Jeśli niedawno zostaliście rodzicami i sądzicie, że od tej pory wasze jedyne wyjścia z domu ograniczają się do spacerów z wózkiem do pobliskiego parku, to chcielibyśmy wyprowadzić was z błędu. Mając dziecko jak najbardziej możecie udać się na wielogodzinne piecze wędrówki czy wycieczki rowerowe jedynie trzeba się do tego odpowiednio przygotować.

Bezpieczny i wygodny transport dziecka – nosidło turystyczne

nosidło dla dzieci turystyczneKluczem do sukcesu jest odpowiednie wyposażenie dla malucha, dzięki czemu jego transport będzie wygodny i bezpieczny. Przed każdą wycieczką konieczne jest zapoznanie się z trasą, dzięki temu unikniemy np. problemów związanych z koniecznością złożenia wózka i noszenia go gdyż warunki drogowe nie pozwalają na jazdę nim. Jeżeli jesteśmy pewni, że w miejscu w które się udajemy są proste i równe ścieżki, wystarczy lekka spacerówka, oczywiście z parasolką tak by naszemu maluchowi nie świeciło słońce, a także by nie zmókł w czasie deszczu, dobrze także by wózek miał torbę na niezbędne rzeczy i wyposażenie higieniczne i żywieniowe dla malucha. Jeśli szykujemy się na wycieczkę rowerową dobrym rozwiązaniem jest przyczepka rowerowa dla dzieci. Są one wyposażone w amortyzatory, a dodatkowo zabezpieczone przewiewną siatką dzięki czemu możemy być pewni, że nasz maluch jest odpowiednio transportowany i nie grozi mu ukąszenie przez owady, czy wypadnięcie z przyczepki.

Nosidło dla dzieci turystyczneProblemu nie ma także, gdy udajemy się na pieszą wycieczkę, wtedy na ratunek przychodzi nam wygodne nosidło dla dzieci turystyczne. Wyglądem przypomina ono plecak, w którym siedzi malec. W nosidle transportujemy dziecko na plecach lub na brzuchu dzięki czemu jest ono cały czas blisko nas. Obecnie nosidła pozwalają na noszenie dzieci nawet na leżąco tak by malec mógł zmieniać pozycję podczas wędrówki. Dodatkowo nosidła turystyczne skonstruowane są tak by w żadnym miejscu nie wpijały się w ciało dziecka, pozostając jednocześnie na tyle sztywne, by zapewnić mu całkowite bezpieczeństwo podczas wędrówki i zapobiec jego wysunięciu się z nosidła. Udając się na wycieczkę z maluchem nie możemy zapomnieć również o zabraniu wszystkich niezbędnych dla niego akcesoriów. Warto zamiast torby zabrać je w plecaku turystycznym, który umożliwi równomierne rozłożenie ciężaru.

Jak więc widać wycieczki z dzieckiem są jak najbardziej możliwe, wystarczy wybrać do tego tylko odpowiednie miejsce, a także zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria umożliwiające bezpieczne i wygodne podróże. Z pewnością obecnie w sklepach turystycznych nie brakuje akcesoriów na wycieczki z dziećmi, warto zatem tam rozpocząć poszukiwania i poszukać inspiracji.