Większość osób planując rodzinne wakacje, bierze pod uwagę tylko dwie opcje – morze alb góry, gdzie jest najwięcej atrakcji i możliwości zwiedzania. Są jednak i takie rodziny, dla których zgiełk miasta i szybki tryb życia są bardzo przytłaczające, poszukują więc miejsca położonego w spokojnej okolicy. Najczęstszym wyborem w tym przypadku są gospodarstwa agroturystyczne, które gwarantują wypoczynek na łonie natury, gdzie będzie można cieszyć się świeżym powietrzem i korzystać z czasu wolnego w aktywny sposób. 

Wakacyjny wyjazd w Bory Tucholskie

agroturystyka w Borach Tucholskich Wielbiciele przyrody oraz zwierząt na pewno odnajdą się w tego typu ośrodkach, gdzie poza noclegiem w dużym pensjonacie, albo domkach rodzinnych będą mogli uczestniczyć aktywnie w codziennym życiu domowników. Wspólne przygotowywanie posiłków, spacery po lesie, a także jazda konno – to właśnie wyróżnia miejsca usadowione w sercu wiejskiego krajobrazu. Trzeba jednak znaleźć taką ofertę, która poza standardowymi atrakcjami posiada również malowniczą okolicę i wiele ciekawych obiektów do zwiedzenia. Agroturystyka w Borach Tucholskich jest bardzo rozwinięta, i to właśnie tam wybiera się większość rodzin ze środkowej części Polski. Znajdujące się tam ośrodki oferują przede wszystkim świetne warunki w przestronnych domkach, gdzie cała rodzina będzie miała wystarczająco miejsca. Organizowane są wspólne ogniska, ale przede wszystkim właściciele pozwalają uczestniczyć w oprzątaniu i karmieniu zwierząt, co wydaje się atrakcyjne zwłaszcza dla dzieci.

agroturystyka w Borach TucholskichW czasie wolnym można udać się na spacer po pięknej leśnej okolicy, gdzie znajduje się rezerwat bądź skorzystać z wyjazdu do pobliskich miejscowości, by zwiedzić elektrownię, muzeum, a nawet drewniany dwór. Bory Tucholskie to obszar, gdzie duży nacisk kładzie się na ochronę gatunków zagrożonych oraz ekoturystykę, dlatego oferują również odebranie rodziny z dworca PKS oraz okolicznych przystanków. W ten sposób można całkowicie oderwać się od miejskiego życia i korzystać z uroków natury ciesząc się czasem spędzonym wspólnie z rodziną, aktywnie uczestnicząc w codziennych obowiązkach gospodarzy.

Wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego pozwala przede wszystkim ograniczyć koszta wakacji, ponieważ większość z nich można znaleźć w najbliższej okolicy. Poza tym warunki życia są zupełnie inne – wszystkie posiłki są przygotowane w domu, atrakcje zazwyczaj wliczone są w cenę, a daje to możliwość ukazania dzieciom zupełnie innych codziennych obowiązków. Opieka nad zwierzętami gospodarczymi na pewno sprawi im wiele radości, a nauka jazdy być może przekona do częstszych przyjazdów w tak malownicze miejsca.