Prywatne pokoje z roku na rok zyskują na popularności wśród turystów. Jest tak między innymi dzięki życzliwości i pracowitości właścicieli, którzy dbają o odwiedzające ich osoby, oraz o wygląd i czystość swoich pokoi. Jest też parę innych powodów, przez które to medium zdobywa coraz większe poparcie – zarówno w nadmorskich miejscowościach, jak i tych będących w górach.

Pokoje gościnne w hotelu

pokoje gościnneJednym z powodów rosnącego zainteresowania pokojami gościnnymi jest ich dostępność. Pokoje do wynajęcia można znaleźć już w prawie każdej miejscowości będącej w miejscu o nawet niewielkim zagęszczeniu turystycznym. Jest tak, gdyż nie potrzebują one wielkiego nakładu pracy właściciela, by funkcjonowały – wystarczy, że przygotuje on pokój na przyjazd turystów i będzie czekał, aż się pojawią. Jedynym kłopotem byłaby konieczne wyrobienie licencji na przyjmowanie gości, jednak jest ona dosyć łatwa to zrobienia, co dodatkowo zwiększa liczbę tego typu miejsc. Kolejnym powodem byłaby przystępność – pokoje gościnne są dość tanie jak na standardy noclegowe. Na przykład w górskiej miejscowości Kudowa-Zdrój turyści mają możliwość wynajęcia kwatery prywatnej, lub willi bądź pokoju hotelowego. Mimo to pokoje gościnne nie narzekają na brak gości. Jest tak, gdyż jakość usług jest podobna, a cena jest diametralnie niższa.

pokoje gościnneInnym jeszcze powodem może być intymność zapewniana przez pokój gościnny. W hotelu wszędzie można spotkać obsługę, która mimo najlepszych chęci będzie sprawiała, że turyści będą czuć się jak w typowej noclegowni. Natomiast pokoje gościnne mają atmosferę domową – gdyż, fakt faktem, jest to czyjś dom. Nie czuć też tłoku, który da się odczuć w hotelu w czasie sezonu. Większości gości nawet nie spotkamy, co najwyżej możemy natknąć się na gospodarzy domu. Dodatkowo większość prywatnych kwater daje dostęp do domowej kuchni, dzięki czemu można zaoszczędzić na jedzeniu samodzielnie przygotowując posiłki. Podczas wizyty w hotelu bylibyśmy zmuszeni do skorzystania z usług restauracyjnych lub z opcji zjedzenia czegoś poza ośrodkiem. Wszystkie te zalety sprawiają, że pokoje gościnne zasłużenie zyskują na popularności. Łączą one najlepsze zalety hotelu z odczuciami prawdziwego domu, do tego przy mniejszym nakładzie finansowym.

Warto jest więc wziąć pod uwagę to wszystko, gdy planuje się wyjazd – jak już wcześniej wspominałem pokoje gościnne można znaleźć wszędzie, nie powinno być więc kłopotu z ich brakiem. Dzięki temu można poświęcić więcej pieniędzy na przyjemny, rodzinny wyjazd, zamiast wydawać je na czterogwiazdkowy hotel z basenem.

Kategorie: Noclegi