Wakacje w Tatrach nie muszą iść w parze z tłumami turystów szturmem napierających na Zakopane. Wybierając się na wczasy z dziećmi, rodzice bardzo często wybierają bardziej odosobnione tereny, pobliskie wsie i miasteczka, by uniknąć szumu i gwaru miejskiego życia. 

noclegiJednym z ciekawych punktów turystycznych w pobliżu Zakopanego jest Chochołów. Miasto Chochołów, choć nie jest tak medialnie znane, jak znajdujące się niedaleko Zakopane, ma do zaoferowania swoim gościom ciekawe atrakcje. Najważniejszą z nich są największy na Podhalu i w Polsce kompleks basenów termalnych. To właśnie Termy Chochołowskie przyciągają do tego miasteczka turystów, chcących wygrzać się w naturalnych źródłach, bogatych w składniki mineralne. W tym miejscu można zaznać zarówno leczniczych kąpieli w siarkowej, jak i solankowej wodzie jodowanej, odprężyć się w saunie, a także skorzystać z atrakcji wodnych jak zjeżdżalnie i park wodny dla dzieci. Przy kompleksie basenów powstał hotel, w którym można się zakwaterować i do woli korzystać z oferowanych przez ośrodek atrakcji. Termy Chochołowskie to nie jedyne noclegi w Chochołowie – na terenie miasta do dyspozycji gości są liczne pensjonaty i domki letniskowe, w które miło można spędzić czas i odpocząć po długim dniu na szlaku. 

noclegiChochołów szczególnie wyróżnia się na tle innych miast historyczną zabudową miasta – nie powstało tu tak wiele obiektów hotelowych, co w pobliskim Zakopanem, dlatego wiele domów i chatek pozostało nienaruszonych już od setek lat. Będąc w tym miasteczku warto poświęcić chwilę na odwiedzenie dwóch szczególnych zabytków: Kościół pw. Św. Jacka oraz Muzeum Powstania Chochołowskiego w Góralskiej Chałupie, będące idealną rekonstrukcją tradycyjnej chaty góralskiej z Podhala. W muzeum znajduje się także wystawa poświęcona Powstaniu Chochołowskiemu, które miało miejsce na tych terenach. W związku z niedużą odległością do Zakopanego także do niego warto wybrać się na całodzienne zwiedzanie. Liczne targowiska, Krupówki, i Gubałówka są podstawowymi atrakcjami, które warto tutaj zobaczyć. Chętni mogą wjechać na Kasprowy wierch kolejką linową, a pasjonaci wędrówek górskich zdobyć okoliczne szczyty, w tym doskonale wszystkim znany Giewont. 

Wiele osób rezygnuje z wakacji w Tatrach ze względu na tłumy turystów odwiedzające Zakopane. Podhale to kolebka kultury polskich górali, dlatego warto je odwiedzić. Chcąc uniknąć gwaru i hałasu miasta, można zdecydować się na nocleg w pobliskich wioskach i miasteczkach. Dojazd z nich do Zakopanego jest niezwykle prosty, a same miejscowości bogate są w historię i kulturę, które warto poznać.

Kategorie: Noclegi