Na co zwracać uwagę przy wyborze torby szkolnej?

Pierwszym obowiązkiem dzieci od czasu, gdy ukończą one 7 lat, jest chodzenie do szkoły. Całe 10 miesięcy w roku uczęszczają na zajęcia, pozwalające im rozwijać umiejętność liczenia, czytania czy pisania.

Pojemna torba do szkoły

Wykonywanie zadań wiąże się jednak z koniecznością posiadania książek i zeszytów ćwiczeń – nie od dziś wiadomo, że to nie teoria, a ciągła praktyka pozwala nam na podwyższanie swoich kwalifikacji: dlatego też nauczyciele skupiają się na tym, aby dzieci szlifowały swoje umiejętności. Każdego dnia dzieci mają kilka (młodsze – zazwyczaj 6, starsze – 8) lekcji. Wszystkie przedmioty wymagają odpowiednich książek i zeszytów ćwiczeń – dlatego też młodzieży szkolnej z pewnością przyda się jakaś trwała torba szkolna młodzieżowa. Właśnie trwałość jest tą cechą, która powinna być najważniejsza – kupowanie co semestr czy co rok nowego plecaka jest dla wielu rodziców zbędnym i niechcianym wydatkiem: lepiej pomyśleć o naprawdę trwałym wyrobie, który sprawdzi się przez cały etap edukacji – na przykład przez 3 lata liceum. Szukając trwałej torby, warto rozejrzeć się za czymś wykonanym z materiału codury, który stanowi tańszy, ale równie wytrzymały, odpowiednik cordury. Materiał ten charakteryzuje się nie tylko wytrzymałością, ale i nieprzemakalnością – dlatego torba taka sprawdzi się o każdej porze roku.

Warto zwrócić uwagę na to, aby torba była w stanie pomieścić format A4. Choć z reguły książki i zeszyty mają mniejsze wymiary, nie raz zdarza się, że dziecko musi przynieść do szkoły wydruki czy kserówki w teczce A4. Wówczas nie będzie musiało martwić się tym, czy taka teczka zmieści się do plecaka. Oprócz głównej komory na książki, dobra torba powinna posiadać także dodatkowe kieszonki – pozwolą one na przechowywanie dokumentów czy osobistych drobiazgów dziecka. Wśród trwałych toreb wymienia się te, które są zasuwane na zamek lub zamykane na rzep – oba rozwiązania są dobre, wybór zależy więc tylko od indywidualnych preferencji dziecka. Warto jednak zwrócić uwagę na długość ramienia torby – pas powinien mieć możliwość regulacji, aby dziecku nosiło się torbę jak najwygodniej. Ponadto na wygodę wpływ ma również szerokość pasa. Z pewnością wśród toreb wykonanych z codury znajdziemy coś odpowiedniego dla dziecka w wieku szkolnym.

Możemy też przejrzeć asortyment toreb z materiału margarita, który również odznacza się nieprzemakalnością, a ponadto jest odporny na pękanie – więc mimo upływu czasu i intensywnej eksploatacji, torba wciąż będzie wyglądała jak nowa. Warto przejrzeć także ofertę plecaków.