Malownicza kraina umiejscowiona tuż przy czeskiej granicy, która słynie ze swoich mocy leczniczych i uzdrowiskowych, poprzez wody mineralne, które w niej naturalnie występują, jak i panujący w niej klimat. Leży tuż przy Górach Stołowych.

Turystyka Kudowy Zdrój

kudowa zdrójKudowa Zdrój jest miastem nie tylko uzdrowiskowym, lecz również turystycznym w południowo-zachodniej Polsce. Umiejscowione w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. Pierwsze głosy o powstaniu tej miejscowości zabrzmiały już w roku tysiąc czterysta pięćdziesiątym czwartym. Wieś, jaka zapoczątkowała powstanie miasta Kudowa, nosiła nazwę Lipolitov, a w następstwie przeistoczyła się w więc Chudoba. Na przestrzeni wieku siedemnastego odkryto lecznicze działanie wody mineralnej, wydobywanej ze źródeł, posiadających zróżnicowany skład chemiczny. Oprócz wód pozytywny wpływ na organizm ma klimat oraz powietrze. Park Narodowy Gór Stołowych to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Rozpościera się już od doliny Bystrzycy Dusznickiej, aż po rejony Miereszowa. Pas Gór Stołowych osiąga poprzez to łączną długość czterdziestu dwóch kilometrów. Niesamowitą atrakcje dla turystów czyni rejon gór znajdujący się w pobliżu Polanicy oraz Kudowy i Karłowa.

kudowa zdrójWszelkie te miejsca objęte są ochrona powyższego Parku Narodowego. Strona czeska Gór Stołowych może poszczycić się Teplicko-Adrspachskie Skałami. Stołowe góry noszą taką nazwę dlatego, iż widziane z pewnej odległości są płaskie niczym stół. Ostańce, jakie wyrzeźbiła poprzez lata natura wskutek erozji są niezwykle ciekawym przyrodniczym, jak i krajobrazowym zjawiskiem. Na budowę geologiczną tychże gór największy wpływ mają piaskowce, jakie pochodzą już z ery paleozoicznej. Ostańce są natomiast najmłodszymi warstwami piaskowca i składają się na najwyższe partie Gór Stołowych czyli odwiedzany przez turystów Szczeliniec Wielki i Mały, a także Błędne Skały. Kudowa Zdrój poprzez swoją bliskość z Górami Stołowymi jest niezwykle lubiana przez wielu turystów. Turyści po przebyciu męczącego, jak i ciężkiego dnia podczas górskich wojaży mogą poddać się zabiegom odprężającym w jednym z wielu uzdrowisk w Kudowie, jak również wypocząć w wygodnym łóżku umiejscowionym w pensjonacie. Dla osób spragnionych większej dawki wrażeń przeznaczone są kudowskie atrakcje.

Godnymi odwiedzenia obiektami i miejscami jest Muzeum Zabawek, Żab oraz Minerałów, a także Szlak Ginących Zawodów. Jeżeli jednak nie jest się pasjonatem historii warto udać się do aquaparku oraz Parku Linowego i Zdrojowego. Wszelkie atrakcje jakie dostarcza Kudowa Zdrój odpowiednie będą zarówno dla starszych kuracjuszy, jak i dla uczestników wycieczek szkolnych.

Więcej informacji na stronie www.kudowa.net.pl