Język angielski jest najpopularniejszym językiem na świecie. Mimo iż pod względem liczby ludności zapewne wygrywa język chiński, to właśnie po angielsku można się najszybciej dogadać w każdym zakątku świata.

Angielski w Anglii i zajęcia tematyczne

angielski w angliiDlatego też języka angielskiego uczy się już w przedszkolu, aż po studia. Ten język umożliwia oglądanie filmów bez napisów i czytanie książek w oryginale. Jest wiele stron internetowych (prowadzonych przez osoby z różnych krajów) po angielsku, to także język w którym powstaje najwięcej piosenek muzyki popularnej. Mimo iż angielsku uznawany jest za jeden z najłatwiejszych języków do nauczenia się to jednak samodzielna nauka jest mało efektywna. Zdecydowanie lepiej jest zapisać się na kursy i szkolenia. Te przynoszące najwięcej korzyści to nauka na miejscu, czyli angielski w anglii. Jak wygląda taka nauka? Jest to bardzo intensywny kurs, najczęściej odbywający się w Londynie, rzadziej w Manchesterze czy Cardiff. Przez kilka godzin dziennie kursantów czeka nauka języka. Trzeba się nastawić na praktykę i minimum teorii. Najważniejsze są ćwiczenia, praca w grupie, mówienie i słuchanie. Jak to się mówi, praktyka czyni mistrza.

angielski w angliiPrzebywanie w obcym kraju daje także możliwość nauki podczas spacerów po mieście i w czasie wolny. W muzeach przewodnik będzie mówił po angielsku, mapy też będą w tym języku. Poznaje się zatem nie tylko podstawowe słownictwo, ale także to specjalistyczne, np. dotyczące sztuki. W czasie wolnym także nadal szlifuje się umiejętności. Nawet zwykła wizyta w sklepie wymusza od nas uruchomienia zasobów pamięci i przypominania sobie co mówić i jak nazywać to, co chcemy kupić. Wyjazdy do Wielkiej Brytanii mogą być także tematyczne. Są to wyjazdy połączone z nauka gry w piłkę nożną, zwiedzania miasta śladami bohaterów ze znanych filmów, czy też kurs angielskiego specjalistycznego z zakresu gotowania połączonego z zajęciami gastronomicznymi. To jeszcze bardziej korzystna oferta. Można połączyć pasję i naukę. Czasem nie można wybrać na jaki kurs pojechać, bo jest ich wiele i każdy z nich jest ciekawy. Nauka połączona z odwiedzaniem znanych kulturowych miejsc to opcja przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, dla których ten tryb nauki byłby bardziej zachęcający, niż zwykłe siedzenie w ławkach.

Natomiast osoby, które interesują się kuchnią angielską mogą nie tylko nauczyć się nazywać lokalne specjały, ale i je przygotowywać. Z pewnością nauka angielskiego w Wielkie Brytanii to ciekawy sposób na szlifowanie umiejętności językowych i poznawanie nowych rzeczy.