Wygodny rower miejski pozwala na zachowanie wyprostowanej sylwetki w czasie jazdy, do tego jest lekki i można na nim podróżować nawet w letniej zwiewnej sukience. Dodaje szyku, jest modny, a zamontowany na kierownicy kosz stanowi jego niebanalną, a przy tym praktyczną ozdobę. Czym się kierować przy zakupie jednośladu w stylu miejskim?

Klasyczny rower Romet

rower miejski rometNa jak duży wydatek należy się przygotować? Rower miejski, jak sama nazwa wskazuje, służy przede wszystkim do poruszania się po zakorkowanych ulicach miasta oraz jeżdżeniu po osiedlowych ścieżkach rowerowych. Trudno na nim poruszać się polnymi drogami czy leśnym duktem. Podróżowanie na tego rodzaju jednośladzie nie obciąża kręgosłupa i pozwala na zachowanie szerokiego pola widzenia, a zamontowany koszt umożliwia transportowanie torby z zakupami lub plecaka. To inwestycja na lata, przyjazna naszemu zdrowiu i środowisku. Jak zatem wybrać odpowiedni model? Na początek warto określić swój budżet i w jego granicach szukać pojazdu. Pamiętajmy, że wiele z nich można kupić bez dodatkowego wyposażenia, co obniża jego cenę. Istotne jest również wybranie tworzywa, z jakiego wykonana jest rama. Może być aluminiowa lub stalowa. Ta pierwsze jest lekka, stąd poleca się ją osobom, które będą zmuszone znosić rower z pietra lub parkować w piwnicy, do której prowadzą schody.

rower miejski rometZ kolei rowery z ramą stalową są nieco cięższe, najczęściej też mają bardziej finezyjny wygląd (wiele z nich nawiązuje do vintage’owego stylu). Dobrze się prezentujący jednoślad można kupić już za nieco ponad 1000 zł. W takim zakresie cenowym do nabycia w sklepach rowerowych jest wygodny rower miejski Romet. Ma klasyczny, ale przy tym oryginalny wygląd. Wyprodukowany został z najlepszej jakości cześć, które odporne są na zarysowania oraz działanie warunków atmosferycznych. Producenci rowerów miejskich dbają też o ich kolorystykę. W sprzedaży pojawiają się jednoślady w szalenie popularnych barwach: białym, czerwonym i miętowym, do których najczęściej dopasowany jest biały wiklinowy koszyk. Inne, niemniej ważne dodatki, jakie znaleźć się powinny na wyposażeniu jednośladu, to: tylny bagażnik oraz błotniki chroniące przed błotem. Warto też zainwestować w solidne zabezpieczenie przed kradzieżą.

Rowery miejskie cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużym powodzeniem. I trudno się temu dziwić, bo są przyjazne środowisku, pięknie się prezentują i zapewniają maksymalny komfort. Można na nich podróżować przez cały rok. Są idealne do pokonywania codziennej trasy do pracy i z powrotem. Wygodny rower miejski odpowiada potrzebom nastolatków, ludzi młodych i starszych.