Rejsy morskie stają się coraz popularniejszą formą wakacyjnej rozrywki. Łączą w sobie wypływanie na pełne morze ze zwiedzaniem ciekawych miejsc. Płynąc jachtem można zobaczyć wiele wysepek czy zabytków od nieznanej strony. Dodatkowo, nocowanie na pokładzie jachtu może być fajną przygodą dla dzieci, przyzwyczajonych do nocowania jedynie w hotelach na lądzie.

Rejsy po ciepłych morzach

rejsy Jak dobrze wybrać rejs, tak by spełnił nasze oczekiwania? Obecnie bardzo polecane są najlepsze rejsy w Chorwacji. To kraj, który leży wystarczająco blisko Polski, by dojazd nie był uciążliwy, a jednocześnie jest na tyle daleko, że klimat jest zupełnie inny niż w naszym kraju. Jest o wiele cieplej i to przez większą część roku. Nawet w zimie temperatury nie spadają aż tak znacząco. Dzięki temu sezon turystyczny jest dłuższy niż w Polsce i na rejs można się wybrać nawet wczesną wiosną czy późną jesienią, bez obaw o pogodę. Chorwacja jest zatem lepszym wyborem niż rejs po Mazurach, który nie zapewni takich emocji, a także lepszy niż rejs po Karaibach, który wiąże się z wielogodzinnym, męczącym lotem samolotem. Jak wybrać rejs, który w pełni nas usatysfakcjonuje? Zwykle rejsy dzielą się na rekreacyjne, intensywne i tematyczne.

rejsy Te pierwsze są idealne dla osób początkujących, które wcześniej nie żeglowały. Rejsy obejmują często wiele małych wysepek, a rejs dzieli się na czas spędzony na wodzie oraz na czas na zwiedzanie. Dzięki temu można jednocześnie cieszyć się rejsem, jak i odwiedzać nowe miejsca. Rejsy intensywne są dobre dla zapalonych żeglarzy. Trasa rejsu jest dłuższa, bardziej skomplikowana. Rejs przede wszystkim polega na żeglowaniu bez cumowania do portów lub cumowaniu w ograniczonym zakresie (o wiele rzadziej niż w przypadku rejsów rekreacyjnych nastawionych na zwiedzanie). Rejsy tematyczne zwykle są najkrótsze, obejmują nie więcej niż kilka dni, choć są i rejsy jednodniowe. Mogą to być na przykład rejsy kulinarne, podczas których uczestnicy kosztują lokalne specjały i uczą się gotować. Mogą to być także rejsy fotograficzne, idealne dla osób, które chcą przywieźć z wakacji piękne zdjęcia i szlifować swoje umiejętności w zakresie tworzenia fotografii.

Bez dwóch zdań wybór rejsów w Chorwacji to dobre rozwiązanie dla każdego miłośnika wypoczynku nad wodą. Rejsy rekreacyjne będą dobre dla osób lubiących zwiedzanie, czy dla rodzin z dziećmi. Rejsy intensywne do propozycja dla zapalonych żeglarzy, natomiast rejsy tematyczne są dobre dla miłośników fotografii czy kulinariów. Każdy może znaleźć dobry rejs dla siebie.