Dzisiaj kupno roweru traktujemy jako dobrą inwestycję. Z dwóch powodów. Pierwsze to fakt, że aktywność fizyczna procentuje w przyszłości w naszym zdrowiu, a drugi to taki, że rowery osiągają dzisiaj naprawdę wysokie ceny. Dlatego właśnie planujemy kupno rowerów wcześniej i staramy się zaplanować wydatek.

Ceny rowerów elektrycznych

rower elektrycznyCzy można jednak kupić dobrej jakości rower w niekoniecznie wysokiej cenie? Jako przykład, który posłuży nam jak przestroga, że tanie to nie znaczy złej jakości, posłuży nam rower elektryczny. Na pierwszy rzut oka stwierdzimy, że przecież są one bardzo drogie. Jednak warto się przyjrzeć możliwościom i jakoś użytych komponentów. Wtedy okaże się, że cena nie bierze się znikąd. Jednak w obrębie jednego rodzaju rowerów elektrycznych zróżnicowanie na poziomie nawet dziesięciu tysięcy wydaje się już dziwne. Co wpływa na tą cenę i czy rowery elektryczne w korzystnej cenie to tylko mit? Oczywiście, że nie. Można i to bez trudu wybrać dla siebie rower elektryczny wysokiej jakości, bardzo sprawny, ale i jednocześnie w atrakcyjnej cenie. Trzeba jedynie umieć rozróżnić to czy parametry przez nas wymagane są spełnione i czy nie kupujemy roweru na wyrost, prostymi słowami mówiąc. Na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj silnika zamontowanego w rowerze.

rower elektrycznyOczywiście jego parametry i w tym drogim i w tym za niższą cenę rowerze okażą się takie same. Na co jeszcze spojrzeć? Na pewno nie zaszkodzi sprawdzić jakości baterii. To na niej będzie opierało się prawidłowe działanie roweru elektrycznego. Zatem kiedy spojrzymy na parametry baterii okaże się, że są zauważalne różnice w pojemności. Od tego będzie zatem zależało to jak długo po naładowaniu bateria będzie działać. Nie da się ukryć, że jest to dość zasadna różnica. Jednak czy jeśli nie planujemy tras powyżej 100 km to czy warto zwracać na to aż tak dużą uwagę? Skoro ma to aż taki wpływ na cenę, okaże się na pewno, że perspektywa częstszego ładowania w stosunku do wyższej ceny na pewno wygra. Na cenę roweru bezpośrednio wpływa również jego waga końcowa. Nie da się ukryć, że rowery elektryczne same w sobie należą do ciężkich. Jednak te droższe modele to modele lżejsze. Jaka jest różnica? Dochodzi ona do zaledwie dwóch kilogramów, czy to tak wiele? Jak widać parametry, które wpływają na cenę rowerów elektrycznych nie dla każdego stanowią aż taki ważny aspekt.

Przede wszystkim różnice w danych technicznych modeli droższych i tańszych nie są na tyle znaczące, żeby wpływać na nasz wybór. Biorąc pod uwagę, że w tym przypadku znaczenie będzie miała również marka, można z całą pewnością wybrać rower elektryczny wysokiej jakości i w atrakcyjnej cenie.